LŠ: Pirova pobjeda Atletika, Real u finalu

655

Fudbaleri Real Madrida plasirali su se u finale Lige šampiona, iako su večeras poraženi od gradskog rivala Atletika 2:1. S obzirom da su u prvom meču slavili 3:0, “Kraljevi” su sa ukupnih 4:2, čekirali kartu za Kardif i finale sa Juventusom.

Iako se nakon 40-ak minuta prvog dijela činilo da će Atletiko napraviti veliki “kambek” i nadoknaditi zaostatak od tri gola, Real ipak nije dozvolio čudo. Prvo je Saul Nigez u 12.minutu nagovjestio Atletikovu borbu i neizvjesnost, da bi samo četiri minute nakon toga Grizman pogodio sa penala, koji je prije toga iznudio Fernando Tores. Kada je Atletiko poveo sa 2:0, rijetko ko je pomislio da neće uspjeti postići i treći. Ali, jeste Zinedin Zidan. U finišu prvog dijela Benzema je majstorijom pripremio šansu za Krosa, čiji šut brani Oblak, ali se na pravom mjestu našao Isko te , već tada, svom timu “kupio” kofere za finale.

U drugom dijelu svega nekoliko prilika. Karasko i Gameiro su pokušavali da naprave čudo, dok je sa druge strane Zidan svojim trenerskim rukopisom “umrtvio” utakmicu, svjestan rezultata koji njegovom timu donosi priliku za novi trofej.

Real će u boj na 12. titulu prvaka Evrope morati na megdan Juventusu, koji igra, nikad ljepše, sigurnije i ubitačnije. Stoga, se pripremite za fudbalski spektakl početkom juna.