LŠ: Monako “zelen” za Juve

633

Fudbaleri Juventusa prvi su finalisti ovogodišnje Lige šampiona! Oni su u večerašnjem revanšu protiv Monaka opet bili bolji, ali ovaj put rezultatom 2:1.

Nakon što je u prvih dvadesetak minuta prošao talas Monakovih naleta, Juventus uzima stvar u svoje ruke. Tražili su prostor da dođu do gola Subašića i u tome su uspjeli u 33.minutu. Dani Alveš je savršeno centrirao, a Mandžukić iz drugog pokušaja matirao gostujućeg golmana i već tada nagovjestio finale. I kada je Monako krenuo još ofanzivnije ka golu bjankonera, ti napadi su vrlo brzo i zaustavljani od neustrašivog defanzivnog zida kojim raspolaže Masimilijano Alegri. A onda… Finiš prvog dijela, riješeno pitanje finaliste. Dani Alveš je uhvatio sjajan volej sa nekih 20 metara i već tada stavio do znanja Monaku da je ove sezone dostigao svoj maksimum.

Ipak, sredinom drugog dijela, mlada raspucana zvijezda Kilijan Mbape potrudio se da postigne bar jedan pogodak u dvomeču protiv Italijana, te postigao i konačan rezultat, koji je obezbjedio Juventusovo novo finale.