Kup BiH: Široki slavio na Koševu

734

Fudbaleri Širokog Brijega savladali su Sarajevo u prvoj utakmici finala Kupa Bosne i Hercegovine, minimalnim rezultatom 1:0. Jedini gol na meču postigao je Josip Barišić u finišu prvog dijela.

Iako je prije meča Sarajevo važilo za favorita, s obzirom na igre u Premijer ligi BiH, širokobriježani su pokazali da se nisu slučajno plasirali u finale te u prethodnim fazama izbacili Zrinjski i Željezničar.

Počelo je sa nekoliko prilika za domaćina, dok su se gosti granitnom odbranom orijentisali na kontranapade, te su uspjeli da nekoliko puta zaprijete domaćinu. Najbolju šansu imali su u 44.minutu kada je sa gol crte loptu u korner izbacio Almir Bekić. Upravo nakon tog kornera, gosti dolaze do pogotka. Čabraja je centrirao, a kapiten Josip Barišić sjajno glavom pogodio mrežu i matirao Bojana Pavlovića.

U drugom dijelu Mehmed Janjoš je sve karte bacio u napad, što dokazuju i tri izmjene u ranoj fazi drugog poluvremena. Ipak, svega nekoliko poluprilika Sarajeva nije bilo dovoljno da se promijeni rezultat, dok su gosti mogli zapečatiti sudbinu bordo tima, ali Čabraja nije bio precizan.

Sve u svemu Široki kući nosi veliku prednost pred revanš koji se igra na Pecari za sedam dana.