Bosna dobila Igokeu

869

Košarkaši Bosne dobili su večeras Igokeu sa 76:71. Sarajlije su na ovaj način stigli do izjednačenja u finalu plej-ofa za prvaka BiH i sada je 1:1, a šampion će biti ekipa koja prva stigne do tri pobjede.

Domaći su već u prvoj četvrtini najavili kako ih u ovom obračunu zanima samo pobjeda. Tih prvih 10 minuta dobili su sa 18:14, a naredni period igre sa 22:19 da bi na odmor otišli sa „plus sedam“ (40:33). Treća četvrtina pripala je timu trenera Dragana Bajića i to sa minimalnih 20:19, što je davalo nadu gostima da možda mogu doći do preokreta u posljednjih 10 minuta. Ipak, to se nije dogodilo te su „studenti“ na kraju došli do vrijednog trijumfa od pet poena razlike (76:71).

Kod Sarajlija najefikasniji bio je Marko Jošilo sa 17 poena dok je u redovima Aleksandrovčana isti učinak imao kapiten Vuk Radivojević.

Treća utakmica između ova dva rivala igra se u suboitu, 13. maja u Sportskoj dvorani u Laktašima.