Borac poražen u Ljubuškom

697

Rukometaši Borca poraženi su na startu takmičenja u Ligi za prvaka BiH. Bolji od Banjalučana bili su igrači Izviđača koji su pred svojim navijačima zabilježili pobjedu od četiri gola razlike, 28:24.

Tirjumf aktuelnih šampiona je potpuno zaslužen te su na najbolji način najavili da i u tekućoj sezoni žele da dođu do krune.

Pobjednik u večerašnjem susretu mogao se naslutiti već poslije prvog poluvremena. Taj period je apsolutno pripao igračima iz Ljubuškog u kojem su stekli kapitalnu prednost od 15:9.

Tek u drugih 30 minuta igre malo su se probudli gosti iz Banjaluke koji nisu uspjeli da naprave rezultatski preokret. Na kraju im je preostalo da čestitaju „skautima“ na pobjedi i da se nadaju da će im se revanširati u Sportskoj dvorani „Borik“.

U drugoj utakmici prvog kola Lige za prvaka Vogošća je savladala Konjuh sa 31:23.

U narednom susretu rukometaši Borca igraju 13. maja u Živinicama protiv Konjuha.