Svesrpski kup: Vojvodina ili Borac?

828
Svesrpski kup
Rukometaši Borca i Sloge odmjerili su snage u drugom polufinalu tradicionalne smotre, foto: Glas Srpske

Rukometaši Vojvodine i Borca boriće se za pehar na trećem turniru Svesrpski kup. Novosađani su u polufinalu deklasirali Metaloplastiku sa 42:31 (20:14), dok su Banjalučani bili uspješniji od Sloge 39:35 (23:14).

Favoriti su u oba susreta opravdali očekivanja. Šampion i domaćin smotre s lakoćom su izborili završnicu, pa će biti zanimljivo vidjeti ko će iz sutrašnjeg međusobnog okršaja izaći kao pobjednik.

Sloga i Metaloplastika bez šansi

Bitka starih rukometnih rivala, Borca i Sloga, bila je neizvjesna u prvih 10 minuta. Dobojlije su u tom periodu držale rezultatski priključak – 6:6. A potom su izabranici Ratka Đurkovića dodali gas. Zaigrali su čvrsto u odbrani, dok su na drugoj strani terena Srđan Mijatović i Miloš Nježić bili nepogrešivi. Plod takve igre je vođstvo 16:9 u 20. minutu. Do odlaska na odmor domaći su nastavili u istom ritmu, te su prvi dio igre riješili u svoju korist sa 23:14.

Gosti su početkom drugog poluvremena zaigrali mnogo bolje. Odlična defanziva na jednoj i brza igra na drugoj strani terena omogućila im je da već do 36. minuta priđu na 20:25. Ipak, “crveno-plavi” su brzo uzvratili, poveli sa 31:21 i na taj način otklonili sve dileme oko pobjednika. Istina, Sloga je zaprijetila u završnici, ali snage za potpuni preokret nije imala.

I prvi polufinalni susret odigran je po sličnom scenariju. Neizvjesnosti u duelu dva najbolja kluba s druge strane Drine nije bilo. Vojvodina je silovito ušla u meč, jasno stavivši do znanja rivalu da neće dozvoliti iznenađenje. Zahvaljujući kvalitetnoj igri u odbrani i brzim kontranapadima, “lale” su vrlo brzo stekle šest golova viška (12:6). Kako je vrijeme odmicalo, Novosađani su igrali sve bolje, tako da se već početkom drugog dijela dao naslutiti pobjednik. Metaloplastika je na krilima Milutina Dragičevića smogla snage da zaprijeti. No, dvostruki šampion je imao spreman odgovor. U finišu je “dodao gas”, stekao dvocifrenu prednost i tako ovjerio treći plasman u završnicu.

Finale prenose RTRS, RTS i RTV

Manifestacija Svesrpski kup predstavlja rezultat višegodišnje saradnje Rukometnog Saveza Republike Srpske i RS Srbije. U sklopu iste, sutra će biti održana zajednička sjednica Upravnih odbora dva saveza na kojoj će se razmatrati dalja saradnja i aktivnosti.

Potom će uslijediti takmičarski dio. Od 15.00 sati igra se duel za treće mjesto, dok je za 17.00 časova zakazano finale. Završni susret direktno će prenositi RTRS, RTS i RTV.