PLBiH: Željo remizirao, nula u Banjaluci

776

Fudbaleri Slobode i Željezničara remizirali su danas na Tušnju rezultatom 2:2 u susretu 6. kola Lige za prvaka.

Nakon mirnog uvoda u meč u kojem je Sloboda kontrolisala loptu, prva prava šansa za domaće donosi im i prednost. Grešku odbrane Želje koristi Ordagić, uposlio je Asima Zeca, koji pogađa mrežu gostiju za prednost od 1:0. Umirila je Sloboda potom meč, a prvi šut u okvir gola gosti iz Sarajeva imali su tek u 30. minuti. Ivan Lendrić je pobjegao odbrani, ali je lopta izbijena s gol-crte. Ipak, nešto bolju igru u tim trenucima gosti su naplatili u 37. minuti. Miroslav Stevanović je na fantastičan način uposlio Ivana Crnova, koji pogađa za 1:1. Međutim, to nije bilo sve u prvog poluvremenu. Igrala se nadoknada prvog dijela kada veliku grešku Bogičevića koristi Hairilahović. Uposlio je Zeca, koji pogađa za novo vodstvo Tuzlaka od 2:1.

Nastavak meča takođe donosi bolju igru tuzlanskog tima. Veliku šansu imao je Ziljkić koji je pogodio stativu, a problemi u igri Plavih bili su vidljivi i kod greške Blagojevića nakon čega je Kjosevski spasio Želju. Pokušao je Slavko Petrović sa uvođenjem Bekrića i  Nikolića da nešto promijeni u igri svog tima, a u tome je i uspio. Stevo Nikolić je u 84. minuti pogodio za 2:2, te je donio veliki bod timu s Grbavice. Do kraja se rezultat nije mijenjao i Željo je ovim bodom došao ponovo do prvog mjesta na tabelu sa bodom ispred Zrinjskog.