PLBiH: Radnik poražen, Olimpik u finišu ispustio pobjedu

759

Fudbaleri bijeljinskog Radnika su u okviru trećeg kola Lige za prvaka poraženi na svom terenu od tuzlanske Slobode (0:1).

Izabranici Vlade Jagodića su do vodstva stigli već u 55. sekundi utakmice. Ordagić je centrirao u kazneni prostor Radnika gdje je najviši bio Ismar Tandir koji je glavom poslao loptu u mrežu Lučića za 0:1. Nakon toga Radnik je preuzeo incijativu na sredini terena, dok su gosti svoju šansu čekali iz kontri. Domaća ekipa dobru šansu za izjednačenje imala je u 16. minuti kada je Vasić bio u šansi, ali je Erić spasio gol Slobode. Desetak minuta kasnije isti igrač je imao odličnu šansu nakon što mu je asistirao Obradović, no ovaj put jedan od igrača gostiju je u posljednji trenutak spasio svoju mrežu. Sloboda je dobru priliku imala u 32. minuti nakon sjajnog solo prodora Ziljkića koji je šutirao ka golu Radnika, ali je Lučić ovaj put bio siguran. Do kraja prvog dijela Radnik je imao nekoliko dobrih pokušaja, ali je ostalo 0:1.

Od početka drugog poluvremena Radnik je pokušao da stvari vrati na početak. U 52. minuti Beširević je odlično izveo slobodnjak, ali je Erić još bolje odbranio njegov udarac. Desetak minuta kasnije Sloboda je imala fantastičnu priliku. Ordagić je izašao sam ispred golmana Radnika, ali je pogodio stativu. U 72. minuti Ostojić je sjajno šutirao iz slobodnog udarca sa nekih 25 metara, ali je Erić i ovaj put odlično reagovao i loptu poslao u korner. Minutu kasnije Obradović je pokušao, no golman Slobode ponovo brani. U samom finišu Radnik je imao incijativu, ali nisu ozbiljnije zaprijetili golu Slobode, te su gosti slavili sa 0:1.

Olimpik u samom finišu ispustio tri boda

Fudbaleri Mladosti iz Doboja kod Kaknja remizirali su danas sa Olimpikom 2:2, na svom terenu.

Olimpik je odlično otvorio meč u Doboju kod Kaknja jer je golom Svrake već u drugoj minuti stigao do prednosti od 0:1. Ipak, deset minuta kasnije Mladost je uspjela da izjednači na 1:1, a mrežu Olimpika zatresao je Sinan Ramović. Nakon gola Mladosti u narednih 20 minuta gledali smo pravu uspavanku na terenu, bez većih prilika. Mladost je u finišu prvog dijela imala nekoliko solidnih prilika. Prvo je glavom pokušao Aganspahić, ali je golman Olimpika bio siguran. Nakon toga zaprijetio je i Rizvanović, no ostalo je 1:1.

U drugom poluvremenu Olimpik je bio dosta bolji protivnik na terenu. Gostima se to isplatilo u 62. minuti utakmice kada je sjajan gol za 1:2 postigao Govedarica. Olimpik je bio blizu velike pobjede, ali je Mladost u samom finišu uspjela da ponovo izjednači. Imamović je skrivio penal, a siguran sa bijele tačke za konačnih 2:2 u današnjoj utakmici bio je Goran Brkić. gosti mogu žaliti za tri boda iz ove utakmice koja bi im mnogo značila u borbi za opstanak.

Vitez i Široki podijelili bodove

Fudbaleri Viteza remizirali su danas na domaćem terenu protiv Širokog Brijega (1:1) u meču trećeg gola Lige za opstanak BiH.

Utakmicu u Vitezu bolje su otvorili gostujući igrači koji su u 11. minuti utakmice poveli sa 1:0. Odbrana Viteza je loše reagovala, a u kaznenom prostoru domaćih najbolje se snašao Čabraja koji je zatresao mrežu Nwolokora. Tri minute kasnije Vitez je preko Kokota uspio da zatrese mrežu Širokog, ali je gol poništen zbog ofsajda. Dvije minute kasnije Čabraja je imao sjajan solo prodor, no ovaj put golman Viteza je uspio da zaustavi njegov udarac. Prvu sjajnu priliku Vitez je imao u 23. minuti preko Dedića, ali njegovu udarac u posljednji trenutak blokira odbrana Širokog. Ipak, pet minuta kasnije domaći su izjednačili na 1:1. Livaja je sjajno prošao po desnoj strani uposlio je Kokota koji pogađa mrežu Solde.

U drugom poluvremenu Vitez je bio dosta opasnija ekipa. Domaći su propustili nekoliko sjajnih prilika, ali nisu po drugi put matirali Soldu. S druge strane, Široki je najbolju šansu imao u 76. minuti nakon greške Nwolokora kada je šutirao Juričić, no lopta je otišla tik pored gola domaćih, te je meč u Vitezu završio rezultatom 1:1.

Željin minimalac

Fudbaleri Željezničara savladali su Krupu minimalnim rezultatom 1:0. Jedini pogodak na meču postigao je Ivan Lendrić u 13.minutu.