Kukić heroj Borca

3707

Golom Miloša Kukića u 89. minutu fudbaleri Borca pobijedili su večeras Sutjesku sa 1:0, u meču 20. kola Prve lige Republike Srpske.

Na ovaj način Banjalučani su povećali prednost na tabeli i sada drugoplasiranom Rudar Prijedoru bježe 11 bodova. Istovremeno su nastavili seriju od 12 mečeva na kojima nisu primili pogodak, odnosno golman Asmir Avdukić već 1.111 minuta nije vadio loptu iz mreže.

Domaći su u prvom poluvremenu najbliži pogotku bili na isteku 45. minuta. Ivan Delić je dobro gađao iz slobodnog udarca, iskosa sa lijeve strane, ali je lopta završila iznad prečke. Na početku drugog dijela igre gosti su mogli do vođstva. Desilo se to u 47. minutu kada grešku Borisa Raspudića nije materijalizovao Dario Blagojević koji je šutirao pored gola. Sedam minuta kasnije Siniša Dujaković je centrirao sa desne strane, Petar Kunić je dobro gađao, ali je golman Darko Krnojelac bio na visini zadatka. Gosti iz Foče su u 61. minutu ponovo zaprijetili, opet preko Blagojevića koji je i ovog puta bio neprecizan.

I onda kada se čekao kraj uslijedio je već spomenuti pogodak odluke. Miloš Đorđević je u 89. minutu nekako proslijedio loptu za Miloša Kukića koji je pogodio donji desni ugao rivala za 1:0.

U ostalim mečevima postignuti su sljedeći rezultati: Slavija – Podrinje (0:2), Kozara – Borac Š. (5:1), Sloga – Tekstilac (0:0), Zvijezda – Drina (3:2), Sloboda MG – Rudar P. (2:2).