Košarkaši Igokee protutnjali Tuzlom

772

Košarkaši Igoke nastavili su pobjedničku seriju u Ligi za prvaka BiH. Aleksandrovčani su večeras bez većih problema deklasirali neugodnu Slobodu u Tuzli sa 74:60.

Domaći su dobili prvu četvrtinu sa 20:17 i činilo se tada da će aktuleni šampion imati problema u „Mejdanu“. A onda u narednih 10 minuta prava rapsodija gostiju koji su se prosto poigravali sa rivalom i taj period su dobili sa 23:8 i na odmor otišli sa vođstvom od 40:28.

Tim Dragana Bajića nije se mnogo mučio ni u preostale dvije četvrtine te su na kraju slavili sa više nego zasluženih 74:60. Ovim trijumfom ostali su na vrhu tabele sa učinkom od četiri pobjede uz jedan poraz kojeg su doživjeli u prvoj rundi od Bosne u Sarajevu (88:84).

Draško Albijanić sa 15 poena bio je najefikasniji u pobjedničkom sastavu dok je kod Tuzlaka Božo Dumić imao učinak od 14 pogodaka.

Ostali rezultati: Zrinjski – Bosna 81:78, Spars – Kakanj 78:70.