Junajted rutinski na Turf Muru

782

Fudbaleri Mančester Junajteda rutinski su slavili na neugodnom Turf Muru protiv Barnlija rezultatom 2:0. Golove za Crvene đavole postigli su Antoni Marsijal i Vejn Runi.

S obzirom da je u Premijer ligi Junajted daleko od plasmana u Ligu šampiona, te je prioritet definitivno Liga Evrope, Žoze Murinjo odlučio je da odmara neke ključne igrače, naravno one koji ne kubure sa povredama. Tu se prvenstveno misli na Ibrahimovića, Roha i Huana Matu koji su završili sezonu zbog teških povreda. Portugalac je na teren poslao Marsijala i Runija, dvojca koji odavno nije počeo neku utakmicu, umjesto Mhitarijana i Rašforda, a oni su mu se na najbolji način odužili.

Igrao se 21.minut kada je jednu lijepu akciju završio Marsijal. Prije toga, sjajno ga je uposlio Herera, a pomalo zaboravljeni francuz pokazao da ima još mnogo toga za pokazati, te da će biti jak Murinjov adut.

Strijelac prvog gola , bio je ključna figura i kod drugog. Sjajnu loptu Pola Pogbe iskoristio je te šutirao, ali golman domaćih nakratko uspio da je odbije, no tu se našao iskusni kapiten Mančestera Vejn Runi te je poslao u mrežu, za ispostaviće se konačnih 2:0.

Drugo poluvrijeme bilo je samo formalnost. Nekoliko neiskorištenih šansi gostiju, te sjajno čuvanje svog gola, doveli su do epiloga, da je Junajted upisao nova tri važna boda u borbi za top četiri, dok je Barnli ostao u donjem dijelu tabele.