Fudbal RS: Danilović „preplivao“ Drinu

739

Fudbaleri Borca pobijedili su Drinu sa 1:0 u derbi meču trećeg kola Lige za prvaka Republike Srpske.

Odlučujući trenutak večerašnje utakmice na Gradskom stadionu desio se u 59. minutu. Korner sa desne strane izveo je Ivan Delić. Potom je Nemanja Vejnović odigrao povratnu loptu za Vladana Danilovića koji je sa preko 20 metara pogodio gornji lijevi ugao nemoćnog golmana rivala. Sedam minuta kasnije mogli su Banjalučani već tada da defnitivno otklone pitanje pobjednika. Petar Kunić je sve dobro obavio po lijevoj strani, a onda je bio sebičan, imao je slobodnog Sinišu Radoju i Miloša Đorđevića, želio je sam da završi akciju koju je na kraju samo upropastio. Isti fudbaler je u posljednjem minutu sudijske nadoknade vremena izašao sam ispred golmana Nikole Anđelkovića koji mu je lako odbranio udarac.

Domaći su u prvom poluvremenu, već u 10. minutu imali dobru priliku. Ivan Delić je iz slobodnog udarca umalo iznenadio čuvara mreže Drine, a potom je Nemanja Vejnović pogodio stativu. Tria minuta kasnije na drugoj strani je bezuspješno zaprijetio napadač tima iz Zvornika Stefan Stojanov. Mladi napadač Borca Miloš Kukić bio je u dobroj situaciju u 15. minutu, ali je Nikola Mazić u posljednjem trenutku spriječio najgore.

Na kraju kad se sve sabere trijumf Banjalučana je apsolutno zaslužen i sve su bliži povratku u Premijer ligu BiH.