Evroliga: Srbi briljirali na startu plej-ofa

826
Srbi briljirali
Bek Fenerbahčea Bogdan Bogdanović srušio je PAO u Atini, foto: euroleague.net

Sjajne partije srpskih košarkaša obilježile su start evroligaškog plej-ofa. Bogdan Bogdanović i Nikola Kalinić briljirali su u pobjedi Fenerbahčea protiv Panatinaikosa, dok je prva violina CSKA Miloš Teodosić srušio Baskoniju.

Željko Obradović se vratio na mjesto uspjeha, u Atinu, i rastužio armiju navijača koja ga je nekad obožavala. Doduše, Žocov Fener je bio “među konopcima”. Početkom treće četvrtine na semaforu je pisalo 47:31, a onda se dogodio preokret kakav se rijetko viđa.

Bogdanović brojao do 23

Sjajni Bogdanović napadački je pokrenuo tim iz Istanbula. Odlično ga je pratio i Kalinić. Uz to, Turci su zaigrali i čvrsto u odbrani. Vrlo brzo došli su do egala, sa dominantnom igrom nastavili su i u završnih deset minuta, te brejkom počeli seriju – 71:58.

Bogdan se zaustavio na 23 poena, Nikola je dodao 16, a Bobi Dikson 13. Kod domaćih su samo dva igrača bila “dvocifrena” – Kej Si Rivers (16) i Majk Džejms (14).

– Igrali smo odlično u odbrani, a svako je dao doprinos i u napadu. Postigli smo dosta lakih poena iz tranzicije. Ali, ovo je samo jedna utakmica. Trebaju nam još dvije pobjede. Zato ništa još nije gotovo. Nedavno sam rekao da smo mi nepredvidiv tim kada smo svi zdravi. To smo pokazali večeras, najviše u drugom poluvremenu. Prvi cilj je ostvaren. Drugi je za dva dana – istakao je Bogdanović.

Po notama Teodosića

Kao što smo i najavili, u Moskvi smo svjedočili revolveraškom obračunu dvije sjajne ofanzivne ekipe. Mnogi su očekivali da će CSKA lako izaći na kraj sa Baskonijom, međutim, to se nije dogodilo. Tim iz Vitorije u posljednja dva minuta je ušao sa vođstvom 90:88. A onda su se “armejci” uozbiljili, ubacili u brzinu više i serijom 10:0 priveli duel kraju (98:90).
Teodosić je još jednom diktirao tempo. Srpski plej susret je okončao sa 22 koša i isto toliko indeksnih poena. Nando de Kolo je ubacio 17, a Kori Higins 12 pogodaka. Kod poraženih se istakao Šejn Larkin (17).

– Iskreno, ne znam kako smo dobili ovu utakmicu. Imali smo ozbiljan pristup, ali smo napravili previše grešaka. Ovakve stvari nam se ne smiju dešavati. Pogotovo ne u plej-ofu. Da bismo opet pobijedili Baskoniju, moramo igrati mnogo, mnogo bolje – upozorio je Teo.

Obje serije nastavljaju se u četvrtak. A sutra ćemo gledati mečeve Olimpijakos – Efes (20.00 časova) i Real – Darušafaka (21.00).