Utisci poslije derbija

600

Još jedan vječiti derbi Crvene Zvezde i Partizana je završen. Podijeljeni su bodovi, i možda je to i najrealniji ishod. Ljepota fudbala nije bila na zavidnom nivou, kao što smo i navikli u ovim derbijima. Ono što je obilježilo ovaj 153. jesu sudijske greške. Ipak, kada su se strasti malo smirile i glava ohladila evo koji su i utisci učesnika derbija.

Najviše bure izazvao je 34.minut kada je Gelor Kanga pogodio iz, neregularne situacije jer je Ruiz iz gol auta odigrao povratnu loptu. Ipak, ovaj gol za borbenog Gabonca predstavlja veliki uspjeh.

Jako mi je bilo važno da postignem gol na današnjoj utakmici jer znam koliku težinu nosi vječiti derbi i koliko znači navijačima. Veliku zahvalnost dugujem i treneru zato što vjeruje u mene i pruža mi šansu da dokažem svoj kvalitet. Jako dugo se znamo, još od perioda kada sam igrao u Rusiji tako da znam šta očekuje od mene- rekao je Kanga.

-Bilo je teško na terenu danas, imalo smo pobjedu u rukama i bili sigurni da je nećemo ispustiti. Bilo je važno da na vrijeme postignemo gol, što smo i uradili. Dobro smo igrali i bili dominantniji rival tokom većeg dijela utakmice, ali to je fudbal, jedna sitnica u korist rivala može da presudi. U posljednjih desetak minuta, iako smo vodili 1:0, trebalo je više da napadamo i da se trudimo da postignemo još jedan gol. Napad je u takvoj situaciji najbolje rešenje- poručio je Kanga i dodao:

-Veliku zahvalnost dugujem našim navijačima, podrška mnogo znači za samopouzdanje svima nama. Danas su napravili fenomenalnu atmosferu i bez sumnje su bili naš vjetar u leđa svih 90 minuta. Ovaj ambijent ću zauvijek pamtiti. Žao mi je što im za rođendan nismo poklonili pobjedu, ali siguran sam da ćemo se odužiti već u narednoj utakmici-.

Sa druge strane, iz tabora Partizana, tačnije šef struke koji je poznat po tome da nema dlaku na jeziku, i dalje je razočaran zbog neregularnog gola koji je Zvezda postigla. Ističe da srpski fudbal ne napreduje.

-Prije početka utakmice i moj kolega iz protivničkog tabora i ja, lično vjerujući u njihov kvalitet i poštenje, davali dobar primjer izjavama da sudije neće odlučiti derbi. A ispalo je baš tako. I ja se osjećam jako glupo, pa i poniženo. Izgleda sam naivan, jer i dalje vjerujem da fudbal ovdje može da bude bolji nego što jeste- rekao je Partizanov šef struke.

-Ne kažem da treba da se pišu saopštenja. Uopšte ne treba da se pišu. Mislim da suđenje uopšte ne treba da bude tema, nego da pričamo o Uroša Đurđeviću, šutu Džona Ruiza… A ne da se vječito bavimo najmanje bitnim ljudima- istakao je Nikolić te zaključio:

-Imam potrebu da čestitam igračima na pokazanoj želji, karakteru, upornosti, vjerovanju. Ima još dosta teških utakmica za sve nas, ima i podjele bodova… Samo bi bilo dobro, neka bude prvak i Vojvodine, bilo ko, samo da se ne dozvoli da o tome odlučuju bilo koji faktori osim sportskih. Ako želimo dobro ovom našem napaćenom fudbalu- završio je razočarani Nikolić.