Sokolovi preletjeli Laktaše

2509
Rukometaši Slavije su danas u okviru 11.kola Prve lige RS kao gosti uvjerljivo savladali Laktaše rezultatom 37:25.

Već od samog starta Sokolovi su domaćinu stavili do znanja ko je favorit u ovom meču, te da se na sopstvenom parketu nemaju čemu nadati. Izabranici Borisa Tešanovića diktirali su tempo igre i rezultat, te se na pauzu otišlo sa plus 11 (21:10).

Drugo poluvrijeme bilo je samo formalnost, te su plavo-bijeli iz Lukavice rutinski priveli meč kraju, te iskoristili priliku da svi igrači upišu minutažu. Ova utakmica novi je dokaz kvalitetnog rada i dobre serije Sokolova, koji još jednom pokazuju da su najozbiljniji kandidati za titulu šampiona RS i plasman u Premijer ligu.

Najefikasniji u taboru Slavije je bio Boris Vuletić sa devet pogodaka, dok su Benić i Vukadin dodali sedam, odnosno pet.

U narednom kolu Sokolovi će na svom parketu ugostiti ekipu Kozarske Dubice u još jednom derbiju kola.