LŠ: Čudo u Kataloniji, Barselona izbacila PSŽ!

1136
Meč u Barseloni obilježile diskutabilne sudijske odluke

Fudbaleri Barselone napravili su istorijski preokret i plasirali se u četvrtfinale Lige šampiona, nadoknadivši 0:4 protiv Pari Sen Žermena, kojeg su sa 6:1 savladali u kontraverznoj utakmici, postigavši dva pogotka iz penala o kojima će se još dugo pričati.

U drugom meču večeri Borusija Dortmund je poslije poraza od 0:1 protiv Benfike, bila ubjedljiva na “Signal Iduna Parku”, 4:0.

Ako je neko imao moralno pravo da se nada da će nadoknaditi četiri gola razlike u Ligi šampiona onda je to ekipa Barselone. Ako neko ima kvalitet i fudbalski mentalitet da to čudo i priredi, onda je to Barselona. A ako je neko zaslužio etiketu večitog gubitnika Lige šampiona, onda je to PSŽ.

Večeras je Barselona ispisala jednu od najljepših stranica u istoriji fudbala, napravila najveći preokret ikada viđen u modernom fudbalu i sa epohalnih 6:1 poništila onih 0:4 sa “Parka prinčeva”. Poslala je PSŽ u društvo gubitnika i lansirala sebe u status favorita Lige šampiona. Ide u četvrtfinale gdje će svi gledati da joj se ne nađu na putu.

Uradila je sve što je mogla, “prošetala” je Pari Sen Žermen kroz na Kamp Nou, dala mu kratku nadu, a onda ga brutalno sahranila golom Serđija Roberta u 95. minutu za eksploziju oduševljenja u Kataloniji. Uz, mora se priznati, dva sumnjiva penala koji su joj donijeli dva od četiri gola.

Barselona je pobijedila Pari Sen Žermen sa 6:1 uz tri gola u posljednjih sedam minuta kada je izgedalo da je ona Kavanijeva ljepotica od gola bila pečat na smrtnu presudu potpisanu prije tri nedjelje u Parizu.

PSŽ prvih sat vremena i poslednjih 15 minuta nije znao gdje mu je glava. Samo na trenutak se sjetio kakvim kvalitetom raspolaže. Tek na momenat se otrijeznio i shvatio da nije slučajno demolirao Katalonce u Parizu. Barseloni prije svega treba odati prizanje što nije izdala ono što su zidali i gradili Johan Krojf, Pep Gvardiola, a ovih godina previše osporavani Luis Enrike, koji sada ide kao Pep, u posljednji marš pobjednika. Nije izdala svoju filozofiju i svoje navijače. U nemoguću misiju je ušla onako kako ulaze veliki timovi. Sa vjerom u sebe i svoj teren na kojem ništa nije nemoguće.