Zlatan donio pehar Junajtedu

833

Mančester Junajted osvojio je trofej u Liga kupu Engleske. Junak ovog finala definitivno je Zlatan Ibrahimović, koji je golom u 87, minutu za 3:2 donio zasluženu pobjedu i trofej Crvenim đavolima!

Zlatan Ibrahimović je bombom iz slobodnjaka u svom stilu doveo Murinjov tim u vođstvo. Bilo je tu i više 25 metara udaljenosti, ali je lopta preletjela živi zid poput rakete… Bio je to prvi gol koji je Sautempton primio ove sezone u Liga kupu posle 559 minuta igre.

Sautempton je nastavio da napada, prijetili su Tadić, Gabijadini, Redmond… Ali je do gola opet stigao Junajted. Naizgled bezopasna akcija sa lijevog krila se završila hirurški preciznim udarcem Lingarda uz samo stativu sa 2:0 u 38. minutu!

Sa takvim rezultatom i nedostatakom sreće, mnoge ekipe bi potonule. Ali Sautempton je znao da nema povlačenja i da mora da iskoristi ovu istorijsku šansu. Na njegovu sreću, imao je i čudesnog Manola Gabijadinija!

Mariner je produžio poluvrijeme za dva minuta, a u prvom minutu nadoknade je Gabijadini udahnuo život Svecima. Italijan je pokazao instinkt predatora. Lukavo je izmakao pažnji Baija i sa peterca gurnuo loptu u mrežu na centrašut Vord-Prausa. Gotovo identična pozicija kao kada mu je poništen gol. Ali ovoga puta nije bilo šansi da mu sudije upropaste slavlje…

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, Gabijadini je opet pogodio! Opet je zaspala Junajtedova odbrana poslije prekida, a ovoga puta je Italijan iskoristio statičnost Smolinga i još jednom lukavštinom našao put do mreže De Hee. Izjednačenje je dalo krila Svecima koji su bili bolji rival u nastavku.

Prštale su šanse pred golom Junajteda. Hrabri Sautempton je svim silama jurio ka trećem golu. Romeu je pogodio stativu, a Valensija spriječio čist gol ispred Bertranda.

I onda je u 87. sijevnula kontra. Zlatan je donio loptu na polovinu Svetaca. sačekao saigrače, otrčao pred gol i dočekao divnu asistenciju Andera Erere koju je glavom zakucao u mrežu Sautemptona za pobjedu i prvi trofej u Mančester Junajtedu.