Preokretom do pobjede

441

Rukometaši Neksea savladali su večeras Gorenje Velenje sa 29:27 u meču 11. kola Seha lige. Ovo je bio četvrti trijumf tima iz Našica u dosadašnjem dijelu sezone dok su Slovenci doživjeli deseti poraz u regionalnom takmičenju.

Gosti iz Velenja dobro su igrali u prvom poluvremenu u kojem su do 29. minuta bili u vođstvu. Čak su u dva navrata vodili i sa „plus četiri“, 10:6 i 11:7 i mnogi su pomislili kako će lako dobiti meč protiv Hrvata. Ipak, domaći su se trgli i minut prije odlaska na odmor poveli su sa 13:12 da bi prvih pola sata riješili u svoju korist sa 14:13.

Drugo poluvrijeme u potpunosti je pripalo igračima Neksea u čijim redovima se posebno istakao Ante Gadža. Ovaj sjajni rukometaš je postigao devet pogodaka iz 11 pokušaja i ima najveće zasluge što su na kraju slavili u okršaju sa Slovencima, 29:27. Osim njega istakli su se i Vedran Zrnić i Saša Barišić Jaman koji su po pet puta tresli mrežu rivala. U poraženom sastavu najraspoloženiji bio je Matjaž Brume koji je dao devet golova dok su dobri bili i Luka Mitrović i Alem Toskić sa četiri pogotka.