Mesi presudio Atletiku

717

Barselona je prva na tabeli u Primeri! Realov kiks na Mestalji su Katalonci danas oplodili pobjedom u derbiju nad Atletikom u Madridu. Junak pobjede je Leo Mesi koji je u 86. minutu postigao gol za pobjedu od 2:1. Ovo mu je bio 12. pogodak u karijeri na Kalderonu.

Golmani su bili centralne figure u prvom poluvremenu. Jan Oblak se vratio na gol poslije dva i po mjeseca odsustva zbog povrede, i sa dvije spektakularne intervencije u prvom poluvremenu zaustavio Mesijev pokušaj iz slobodnjaka i Pikeov šut na asistenciju Mesija. Ali revanširao mu se i Ter Štegen. Odbranio je pokušaje Karaska i Grizmana, pa je zahvaljujući čuvarima mreže prvo poluvrijeme završeno bez golova. Još jedan zanimljiv detalj je bio opravdano poništen gol Suarezu.

Ali je zato u drugom pucalo na sve strane. Barsa je povela poslije pravog karambola u šesnaestercu Madriđana. Rafinja se u 64. minutu najbolje snašao i uspio nekako da udarcem po zemlji sa peterca prevario Oblaka. Ali Barsino slavlje nije trajalo dugo… Samo šest minuta.

Buskets je izgubio loptu, napravio faul, a potom zakazao u skoku sa Godinom i veliki je krivac za izjednačenje Madriđana. Dijego Godin je po običaju bio neumoljiv u skoku i „kroz uši“ probušio Ter Štegena.

Barsa je svim silama krenula po novi gol, a Simeone je previše vjerovao svojoj odbrani koja je u 86. minutu opet propustila da izbaci loptu i dozvolila novu gužvu iz koje je kao pobjednik izašao Mesi i presudio Atletiku.