Makedonci „srušili“ Zagreb

476

Rukometaši Metalurga priredili su iznenađenje u meču 15. kola Seha Gasprom lige. Skopljanci cu večeras pred svojim navijačima pobijedili favorizovani sastav PPD Zagreb sa 25:22 (10:10).

Bila je ovo utakmica sa dva različita poluvremena. Višestruki šampion Hrvatske bio je nešto bolji u prvom dijelu igre u kojem je bio stalno u vođstvu sve do samog finiša. Najveću prednost ostvario je u 15. minutu kada je Josip Ereš pogodio za 7:3. Dva minuta prije odlaska na odmo Zagrebčani su imali prednost od 10:7, ali su domaći smogli snage da dođu do izjednačenja 10:10.

U nastavku meča razigrali su se Skopljanci koji su u 48. minutu imali velikih „plus pet“, 19:14. Osam minuta kansije bilo je 23:18 i tada je bilo jasno da će cijeli plijen ostati u glavnom gradu Makedonije. Do kraja ovog zanimljivog prvenstvenog okršaja Seha Gasprom lige gosti iz Zagreba su samo uspjeli da ublaže poraz na pristojnih 25:22.

Nemanja Obradović i Filip Kuzmanovski postigli su po pet golova za Metalurg dok je za poražene Stipe Mandalinić dao je sedam pogodaka.