Liga 1: Lion uvjerljiv

629

Lion se baš naljutio, a ceh je platio slabašni Mec. Olimpik je na svom stadionu ubjedljivo trijumfovao sa 5:0 u utakmici 27. kola francuske Lige 1 i učvrstio se na četvrtom mjestu na tabeli.

To je Lionu bila četvrta uzastopna pobjeda u svim takmičenjima, večeras su blistali dvostruki strijelac Memfis Depaj i Aleksandre Lakazet.

Srpski defanzivac i član Meca neće po dobrom pamtiti povratak u Lion poslije godinu dana, a domaći su mogli da slave još ubjedljivije.

Može se reći da je Depaj solo-majstorijama otvorio Lionu put ka trijumfu. Najprije je dva minuta pre kraja prvog poluvremena načeo mrežu gostiju, a u 53. minutu je duplirao prednost.

Sve dileme, ako ih je uopšte i bilo otklonio je Ivan Baju augolom u 74. minutu, a zatim je Lakazet 12 minuta prije kraja utakmice povisio na 4:0, pošto je prethodno prevario dvojicu čuvara. Konačan rezultat postavio je Matije Valbuena u drugom minutu sudijske nadoknade.

Ekipa iz Liona i na ovoj utakmici potvrdila je da se nalazi u sjajnoj golgeterskoj formi. Računajući prethodne tri utakmice i ovu, Lion je ukupno postigao čak 20 golova!