Lendrić “zaledio” Krupu

651

Fudbaleri Krupe poraženi su od Željezničara sa 1:0 u utakmici 19. kola Premijer lige BiH. Sarajlije su imali više od igre i potpuno zasluženo su slavili na stadionu u Krupi na Vrbasu na kojem su imali i veliku podršku vjernih navijača.

Trenutak odluke dogodio se u 64. minutu, i to poslije prekida. Zakarić je ubacio loptu u kazneni prostor u kojem je pored smušene odbrane domaćih najprisebniji bio Ivan Lendrić za 1:0.

Prvu priliku na susretu imali su gosti. Desilo se to u 8. minutu kada je sa lijeve strane idealno centrirao Goran Zakarić. Pored statične odbrane Krupe loptu je zahvatio Miroslav Stevanović koji je iz neposredne blizine pogodio prečku. Četiri minuta kasnije u šansi je bio Siniša Stevanović, ovaj put je golman Jovan Kutić bio na visini zadatka. Na isteku 26. minuta opet su Sarajlije mogle do pogotka poslije šuta Zakarića, ali se čuvar mreže Krupe nije dao prevariti.

Fudbaleri Željezničara mogli su u 74. minutu i do drugog pogotka. Kapiten Zajko Zeba je silovito šutirao iz slobodnog udarca sa lijeve strane, ali je umjesto mreže pogodio prečku. Odbijenu loptu prihvatio je Zakarić čiji je pokušaj uspio da osujeti golman Kutić. Do kraja susreta domaći nisu uspjeli da stvore nijednu ozbiljniju priliku kako bi došli do izjednačenja te su gostima čestitali na zasluženom trijumfu.

-I drugi sarajevski tim upisao je pobjedu. Sarajevo na stadionu Asim Ferhatović Hase slavilo protiv Viteza minimalnim rezultatom 1:0. Gol odluke postigao je Anel Hebibović u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.