Hečer pokorio Solun

379

Košarkaši Partizana pobijedili su u Solunu domaći PAOK sa 76:74 u prvom meču plej-ofa FIBA Lige šampiona. Tako su izabranici trenera Aleksandra Džikića napravili veliki korak ka plasmanu u narednu fazu takmičenja. Junak večerašnjeg prvog okršaja bio je Vilijam Hečer koji je postigao 27 poena, a zanimljivo da je on u dva navrata nastupao za grčki sastav.

Uoči početka susreta oficijelni spiker u dvorani poručio je Beograđnima: „Dobrodošli braćo iz Partizana“. A tokom same utakmice simpatizeri oba tima su zajednički navijali malo za jedne, malo za druge što je rijetkost na sportskim terenima.

Mnogo bolje su igrali Beograđani u prvom poluvremenu, a posebno su bili raspoloženi u šutu za tri poena (dali pet iz 11 pokušaja). Trojkom su meč otvorili domaći igrači, ali su gosti napravili seriju 10:0 i poveli sa 10:3. Poslije prvih deset minuta bilo je 22:14 i tada su košarkaši Partizana stvaili do znanja da se nimalo ne šale.

U posljednji minut prvog poluvremena predstavnik Srbije ušao je sa prednošću od 40:27. A onda su malo stali, to je rival iskoristio i smanji je na 40:32 i sa ovim rezultatom se otišlo na odmor. Treba reći da se u tim momentima kod gostiju posebno isticao Hečer koji je u prvih 20 minuta igre ubacio 12 poena.

Dosta grešaka napravili su i jedni i drugi na početku trećeg perioda igre. Domaći su u 25. minutu došli na zaostatak od pet poena, 39:44, ali je trojkom uzvratio Hečer za 47:39 za Partizan. Nako toga Grci prave seriju 7:0 i dolaze do 47:46 i tada se mogao naslutiti potpuni preokret koji se desio na početku 30. minuta. Džordan Sajbert pogodio je trojku za 53:51 da bi Stefan Birčević je u narednom napadu poravnao na 53:53. Potom je Ted Mekfeden u posljednjim trenucima treće četvrtine pogodio tricu te su igrači iz Soluna u posljednjih deset minuta ušli su sa vođstvom od 56:53.

Na početku četvrtog perioda igre Beograđani su napravili seriju 8:0 i došli ponovo do prednosti, 61:56. Pored Vilijama Hečera zasluge za preokret imao je i odlični Uroš Luković koji je takođe nemilosrdno punio koš renomiranog rivala. Igrači Partizana umalo nisu prokockali stečenu prednost, jer je Ted Mekfeden u posljednjem minutu pogodio dvije trojke za 71:72. To nije bilo dovoljno, jer je na kraju bilo 76:74 za nekadašnjeg šampiona Srbije.

Revanš utakmica plej-ofa FIBA Lige šampiona između ova dva rivala biće odigrana 22. februara u Beogradu.