Simonović „digao“ Zvezdu

583

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Panatinaikos sa 72:66 u meču 20. kola Evrolige. Na ovaj način su izabranici trenera Dejan Radonjića stigli do sedmog uzastopnog trijumfa u ovom elitnom takmičenju. Sada su se još više približili ka krajnjem cilju, a to je plasman među osam najboljih i zaista bi bilo veliko čudo pa da to ne ostvare.

Kako je samo Zvezda furiozno počela večerašnju utakmicu. Poslije prvih šest minuta igre na semaforu je stajalo nevjerovatnih ali i istinutih 16:0. Sve je tada polazilo za rukom „crveno-belima“ koji su nemilosrdno punili koš protivnika. Ognjen Kuzmić je kod 6:0 ubacio dva poena i realizovao je dodatno slobodno bacanje za 9:0. Neumoljivi su bili i Stefan Jović kao i Luka Mitrović i popularne „delije“ su mogle biti više nego prezadovoljne početkom duela sa renomiranim protivnikom.

Tek u sedmom minutu košarkaši Panatinaikosa su došli do prvih pogodaka kada je Majk Džejms ubacio „trojku“. Od tog momenta igrali su nešto bolje i napravili su seriju 8:0 za 16:8, a ubrzo je bilo 18:14. Beograđani nisu dozvolili „zelenima“ da ih još više ugroze te su prvu četvrtinu dobili sa 20:14. Drugih deset minuta prošlo je u dosta ravnopravnoj igri. Imali su domaći prednost od 33:25, Grci su potom smanjili na 35:31 i činilo se da će napraviti preokret. Međutim, to se na sreću šampiona Srbije sa Malog Kalemegdana nije dogodilo i prvo poluvrijeme su riješili u svoju korist sa 39:33.

Što nisu uspjeli u drugoj četvrtini igrači iz Atine učinili su u trećem periodu. Za samo tri minuta igre došli su do ekspresnog izjednačenja 42:42 zahvaljući trojki koju je pogodio Keni Gabrijel. Zvezda potom ponovo kreće „punim gasom“ koje je rezultiralo za 50:47, a nakon toga bilo je 55:50. Minut prije završetka treće četvrtine košarkaši Panatinaikosa su prvi put u meču stekli prednost kada je bilo 56:55. Da „crveno-beli“ na kratku pauzu odu sa minimalnim vođstvom pobrinuo se Nejt Volters za 57:56.

Da se u ovom duelu ne šale Grci su pokazali na samom otvaranju posljednje četvrtine. Vodili su sa 61:59, Zvezda stiže do 61:61 i onda Marko Simonović tek iz šestog pokušaja pogađa trojku za 64:61. To kao da je bio dodatni motiv domaćinu koji je zahvaljujući „probuđenom“ Simonoviću na minut prije kraja došao do „plus sedam“, 70:63. Nakon toga gosti nisu mogli da se ponovo vrate u susret koji je pripao Beograđanima sa zasluženih 72:66.

Marko Simonović sa 13 poena bio je prvi strijelac Crvene zvezde, a kod Panatinaikosa najefikasniji bio je Keni Gabrijel sa 23 pogotka.

U prvoj večerašnjoj utakmici 20. kola u turskom derbiju Fenerbahče je savladao Galatasaraj sa 85:80.