Iz pakla do raja

587

Košarkši Igokee pobijedili su Olimpiju sa 81:80 u meču 16. kola ABA lige te su na najbolji način startovali u Novoj godini.

Nakon večerašnjeg trijumfa u Ljubljani četa iz Aleksandrovca se učvrstila na šestoj poziciji sa 25 bodova i sada ima bod manje od petoplasirane Cibone dok su „zmajčeki“ zadržali sedmo mjesto sa 23 osvojena boda.

Bila je ovo prilično čudna utakmica koju su bolje otvorili domaći košarkaši. Poslije prvih deset minuta igre Slovenci su vodili sa čak 17 poena razlike, 33:16. Malo ko je tada povjerovao u veliki preokret, možda čak ni u redovima šampiona BiH. Ipak, izabranici trenera Dragan Bajića su drugu četvrtinu dobili sa 27:15 i smanjili zaostatak na pet razlike. Bila je to najava da će se Igokea iz Ljubljane vratiti neporažena, i to se zaista obistinilo. Naredne dvije četvrtine zavrešene su u korist Aleksandrovčana (20:16 i 18:16) za konačno slavlje, 81:80. Tako su se iz rezultatskog pakla vratili u raj i kući više nego zasluženo zasluženo odnijeli cijeli plijen.

Večeras su odigrana još dva meča u kojima su postignuti sljedeći rezultati: Crvena zvezda – Zadar 113:65 i MZT Skoplje – Cedevita 79:100. Ranije su igrali: Cibona – Partizan 77:82, Budućnost – Mega Leks 88:80 i Karpoš Sokoli – Mornar 75:63, sutra igraju: FMP – Krka.