Nikolić ne može sam

672

Košarkaši Borca poraženi su od Studenta sa 65:56 u meču 12. kola šampionata Republike Srpske.

Iako su večeras u timu imali raspoloženog Nebojšu Nikolića koji je ubacio 29 poena, nisu uspjeli da savladaju gradskog rivala kojeg je do trijumfa predvodio Srđan Lončar sa 22 pogotka.

Igrači trenera Bojana Božića bolje su otvorili utakmicu i poveli su sa 4:0. Vrlo brzo uzvraćaju „studenti“ koji su sve to preokrenuli na 4:5, a potom i na 8:12. Trojkom Miloša Aničića domaći su smanjili na 11:12 što je i bio rezultat poslije prve četvrtine. Naredna je u potpunosti pripala gostima koji su pri vođstvu od 25:23 napravili seriju 9:0 i na odmor su otišli sa visokih 34:23.

Silno su igrači Studenta počeli treću četvrtinu. Osim sjajnog Srđana Lončara raspucao se i Andrej Tomić te je u jednom trenutku bilo „plus 24“, 49:25. Činilo se tada kako Borcu prije prava rezultatska katastrofa, ali se to nije desilo. Uspjeli su da smanje na devet poena zaostatka kada je na semaforu bilo 55:46. Tada se „probudio“ Lončar koji je pogodio trojku za 58:46 i poslije toga domaći nisu imali snage da se u potpunosti vrate u susret i da ga učine uzbudljivijim. Na kraju su igrači trenera Aleksandra Ćikića došli do šestog trijumfa u tekućoj sezoni dok je Borcu ovo bio šesti poraz.

Ostali rezultati 12. kola: HEO – Slavija 66:71, Kozara – Prijedor 54:70, Radnik – Sutjeska 76:74, Sokolac – Rogatica 65:54, Varda HE – Bratunac 84:63, Rudar – Teslić 102:97.

Tabela: Sokolac 23, Radnik 21, Prijedor 21, Sutjeska 19, Rogatica 19, Varda HE 18, Student 17, Rudar 17, Borac 16, Slavija 16, HEO 16, Kozara 15, Bratunac 13, Teslić 13 bodova.