Moćni šampion

560

Pobjedom protiv Brazila rukometaši Francuske na najbolji način krenuli su u odbranu svjetske titule koju su osvojili prije dvije godine u Kataru.

Domaćini šampionata su tokom svih 60 minuta bili mnogo bolji rival od „karioka“ te su bez većih problema zabilježili trijumf u prvom kolu grupe A sa više nego ubjedljivih 31:16.

Sve je bilo jasno poslije prvog poluvrema u kojem su domaći apsolutno dominirali. U redovima Francuza sve je štimalo kako treba, iz minuta u minut su povećavali prednost i na odmor su otišli sa prednošću od 17:7. Ništa se bitnije nije promjenilo ni u nastavku utakmice. I dalje su domaći rukometaši držali sve konce igre u svojim rukama. Nemilosrdno su tresli mrežu rivala te su na kraju stigli do više nego zasluženog trijumfa sa 31:16.

Valentin Porte sa šest golova bio je najefikasniji u pobjedničkom sastavu dok je kod Brazilaca jedan manje dao Toledo.

Svjetsko prvenstvo nastavlja se sutra kada će se sastati: grupa A: Rusija – Japan (17.45), Norveška – Poljska (20.45).

Grupa B: Slovenija – Angola (14), Makedonija – Tunis (17.45), Španija – Island (20.45).