Miroljubivo na Enfildu

563

Fudbaleri Liverpula i Čelzija odigrali su miroljubivo (1:1) u utakmici 23. kola Premijer lige Engleske.

Gosti su na „Enfildu“ poveli na pomalo neobičan način. Desilo se to u 25. minutu kada su domaći postavljali takozvani „živi zid“. Malo je kasnio i golman Minjeloa, a to je vješto iskoristio David Luiz pogodivši mrežu rivala za prednost od 1:0. Izjednačenje je uslijedilo u 58. minutu kada je na odličan centrašut sa desne strane dobro reagovao Vajnaldum koji je udarcem glavom poslao loptu iza leđa golmana Kurtoe za veliku radost navijača „crvenih“.

Mogli su „plavci“ u 77. minutu do novog vođstva. Matip je u kaznenom prostoru srušio Kostu te je arbitar Klatenburg pokazao na penal. Kosta je šutirao u donji desni ugao, ali je čuvar mreže Liverpula uspio da zaustavi šut španskog reprezentativca.

Poslije ovog remija Čelzi je i dalje prvi na tabeli sa 56 bodova, a Liverpul je četvrti sa 46 osvojenih bodova.

Veliko iznenađenje priredili su fudbaleri Votforda koji su u Londonu dobili favorizovani Arsenal sa 2:1. Gosti su poveli već u 10. minutu preko Junesa Kabula da bi tri minuta kasnije Troj Denej povisio na 2:0. Do kraja susreta domaći su samo smanjili prednost rivala, a to se dogodilo u 58. minutu kada se u strijelce upisao Aleks Ivobi.

Ostali rezultati večeras odigranih utakmica 23. kola Premijer lige Engleske: Bournemout – Kristal Palas 0:2, Barnli – Lester 1:0, Midlsbro – VBA 1:1, Sanderlend – Totenhem 0:0, Svonsi – Sautempton 2:1.

Sutra igraju: Mančester Junajted – Hal, Vest Hem – Mančester Siti i Stouk – Everton.