Francuzi prvi finalisti

572

Rukometaši Francuske plasirali su se u finale Svjetskog prvenstva. Domaćini ove smotre su u večerašnjem polufinalu savladali selekciju Slovenije sa 31:25 (15:12). Njihov protivnik u borbi za zlato biće bolji iz duela Norveška – Hrvatska koji se igra sutra uveče (petak).

Od prvog minuta Francuzi su bili stalno u vođstvu i stavili su do znanja igračima selektora Veselina Vujovića kako ih u ovom duelu zanima samo pobjeda i ništa drugo. Slovenci su u jednom trenutku uspjeli da dođu do „minus jedan“ i imali su priliku da dođu do izjednačenja, ali nisu došli do tog cilja. Nakon toga ponovo su se razigrali domaći rukometaši koji su imali veliku podršku u dvorani u Parizu te su na odmor otišli sa sigurnih 15:12.

U nastavku ovog polufinalnog dvoboja „probudili“ su se iskusni Nikola Karabatić i Daniel Narcis. Tako je reprezentacija Francuske u 46. minutu imala najveću prednost, 25:19. Mada je još bilo dosta vremena, ipak su aktuelni svjetski prvaci došli do željenog trijumfa i prilike da odbrane šampionsku titulu koju su osvojili prije dvije godine u Kataru.

Nedim Remili sa šest golova bio je najefikasniji u pobjedničkom timu u kojem je golman Vensan Žerar imao 16 odbrana. Na drugoj strani posebno se istakao Jure Dolonec koji je dao pet pogodaka, ali nije mogao sam protiv sjajnih Francuza.

Veliko finale na rasporedu je u nedjelju, 29. januara. Dan ranije biće odigran susret za treće mjesto i tu će Slovenci učiniti sve kako bi došli do bronzanog odličja što bi za njih bio veliki podvig.