Srpkinje bez polufinala

2269
Left wing Sanja Radosavljevic (SER) in action at the IHF World Championship 2015 preliminary round Group A match between Montenegro and Serbia at Jyske Bank Boxen, Herning, Denmark on December 5, 2015. (EVENTMEDIA/Allan Jensen).

Rukometašice Srbije poražene su od Holandije 35:27 u drugoj utakmici Grupe 1 na šampionatu Evrope u Švedskoj.

Poslije ovog neuspjeha sada je poptuno jasno da su „orlice“ ostale bez plasmana u polufinale. Trenutno su predposljednje na tabeli sa tri osvojena boda koja su prenijela iz prve faze takmičenja. Na drugoj strani Holanđanke su prve sa šest bodova i blizu su plasmana među četiri najbolje selekcije Starog kontinenta.

Mnogo bolje su Srpkinje počele ovu utakmicu nego nedavno sa Njemačkom. Vodile su 2:1, 3:2 i 4:3 i propustili nekoliko prilika da povećaju rezultatsku prednost. Sve su to kaznile njihove rivalke koje su napravile seriju od 4:0 i preokrenule na 7:4. „Orlice“ su tek u 14. minutu uspjele postići pogodak preko Tamare Georgijev za 5:7, ali su Holanđanke odmah reagovale i ponovo otišle na „plus tri“ da bi u 17. minutu vodile sa 10:6. U tim trenucima jedino je Jovana Stoijljković bila na nivou s obzirom da je za napeunih 18 minuta postigla pet pogodaka kada je na semaforu stajalo 10:7. Najveću prednost vicešampionke Svijeta imale su na početku 29. minuta kada je Laura Van der Hejden matirala Jovanu Risović za velikih 17:11. Na samom isteku prvog poluvremena Sanja Radosavljević je svojim drugim golom sa krila smanjila na 17:12 i sa ovim rezultatom se otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme počelo je pogotokom Tamare Georgijev, nakon što je prije toga Marija Čolić bila uspješan na golu koja je zaustavila i drugi napad rivalki, a to je iskoristila Marina Dmitrović za 14:17. Poslije toga još jednom su stigle do „minus tri“ kada je bilo 19:22, a nakon toga sve je išlo na ruku Holanđankama koje su na kraju slavile sa zasluženih 35:27.

U prvoj utakmici Grupe 1 selekcije Španije i Njemačke odigrale su neriješeno 20:20, a večeras još igraju: Švedska – Francuska.

Tabela: Holandija 6, Njemačka 5, Francuska 4 (-1), Švedska 3 (-1), Srbija 3, Španija 1 bod.

Parovi posljednjeg kola (srijeda, 14. decembra): Srbija – Francuska, Njemačka – Švedska, Španija – Holandija.