Tibirov sredio Metalurg

1101

Rukometaši Vardara savladali su Metalurg sa 31:29 u okviru 10. kola Seha Gasprom lige.

Gradski derbi prošao je u dosta zanimljivoj i neizvjesnoj rukometnoj predstavi u kojoj su i jedan i drugi tim imali periode dobre igre.

Odluka o pobjedniku pala je tek u samom finišu susreta. Osam minuta prije kraja Timur Dibirov je pogodio za 29:26 i to je bio signal da će Vardar uspjeti doći do novog slavlja u ovom regionalnom takmičenju. Potvrda toga uslijedila je u 55. minutu u kojem je Aleks Dušebajev povećao prednost na „plus pet“, 31:26 i njihov rival se više nije mogao vratiti u meč. Sve što su do kraja rukometaši Metalurga uradili jeste da su samo ublažili poraz na pristojnih, 31:29.

Upravo je spomenuti Tibirov sa sedam golova bio najefikasniji kod domaćih dok je kod gostiju Filip Taleski postigao osam pogodaka.