Sokolac neumoljiv

619

Košarkaši Sokoca slavili su protiv Borca 88:80 u susretu petog kola šampionata Republike Srpske.

Na ovaj način su zadržali stoprocentan učinak u dosadašnjem dijelu takmičarske sezone te se i dalje nalaze na čelu prvenstvene tabele.

U ovoj utakmici odlučujuća je bila druga četvrtina koju su domaći dobili sa 32:11 te su na odmor otišli sa „plus 27“ (52:25). Poslije toga stvari su se malo promjenile, gosti su dominirali i dobili dvije naredne četvrtine (27:21 i 26:15). Međutim, to im nije bilo dovoljno za potpuni preokret, a na kraju su domaći pobijedili sa osam poena razlike, 88:80.

U redovima lidera na tabeli najefikasniji je bio Nemanja Pečenica sa 18 poena dok je Igor Đerić ubacio 14 pogodaka. Kod Borca Nemanja Nikolić je meč završio sa 21 poenom, a dva manje je dao Dejan Barbarez.

Ostali rezultati večeras odigranih  utakmica petog kola Prve lige RS: Bratunac – Teslić 65:58, Slavija – Student 75:69 i HEO – Rudar 78:86.

Sutra igraju: Radnik – Kozara, Rogatica – Sutjeska i Varda – Prijedor.