Mladost na mišiće

741

Košarkaši Mladost pobijedili su Široki sa 80:76 u susretu petog kola Lige BiH.

Bila je ovo dosta tvrda utakmica sa dosta rezultatskih preokreta. Gosti su prvu četvrtinu dobili sa 24:17, a drugu sa 28:22 te su na odmor otišli sa 13 poena razlike (52:39). Tek nakon toga razigrali su se Mrkonjićani koji su narednih deset minuta dobili sa 17:13 i približili se rivalu na devet poena zaostatka. A, onda su potpuno dominirali u posljednjoj četvrtini koju su riješili u svoju korist sa 24:11. To im je omogućilo da na kraju dođu do zasluženog trijumfa, 80:76 za ostanak na vrhu premijerligaške tabele.

Kod domaćih najupečatljiviji utisak ostavio je Đorđe Aleksić sa 20 pogodaka, a kod Širokobriježana Jan Močnik ubacio je 16 poena.

Rezultati preostalih odigranih mečeva petog kola: Zrinjski – Kakanj 83:88 (poslije produžetka), Građanski – Leotar 71:69, Spars – Bošnjak 95:69 i Bosna – Sloboda 83:67.