RUKOMET BiH: Borcu pripao derbi

588

Rukometaši Borca pobijedili su Slogu sa 29:22 u derbiju 7. kola Premijer lige BiH. Tokom svih 60 minuta domaći su imali prednost te su potpuno zasluženo slavili protiv ljutog rivala iz Doboja.

Banjalučani su u prvom poluvremenu u nekoliko navrata vodili sa četiri gola razlike i činlo se da će mirno privesti kraj prvih 30 minuta. Međutim, tada su se razigrali gosti koji su deset sekundi prije odlaska na odmor smanjili na 13:12. Uslijedio je brz napad izabranika trenera Ratka Đurkovića i Đorđe Ćelić je u posljednjoj sekundi pogodio za 14:12.

Borac je u 46. minutu vodio sa velikih 22:15 i mnogi su u tom trenutku pomislili kako je sve gotovo. Ali, tako nisu mislili igrači Sloge koji su se približili na svega tri gola zaostatka, 22:19. Potom su se probudili domaći koji su u 58. minutu imali najveću prednost koja je iznosila „plus devet“, 29:20. Dobojlije su uspjele da sa dva vezana pogotka smanje na konačnih 29:22 za banjalučki sastav.

U redovima domaćih posebno se istakao sjajni golman Damir Efendić sa 25 uspješnih odbrana dok je najefikasniji bio Goran Daničić sa šest golova. Na drugoj strani Đorđe Bosić je imao deset intervencija dok je Boris Bosić postigao devet pogodaka (dva iz sedmerca).

Večerašnji srpski derbi odigran je u Sportskoj dvorani „Borik“ pred blizu 400 ljubitelja rukometa.