RK BORAC: Briljirao Efendić

1002

Rukometaši Borca pobijedili su večeras Goražde sa 31:21 u utakmici petog kola Premijer lige BiH koja je odigrana u Sportskoj dvorani „Borik“. Ovo je treći trijumf izabranika trenera Ratka Đurkovića u tekućoj sezoni, uz dva gostujuća poraza.

Imali su domaći manjih problema sa rivalom iz Goražda u prvom poluvremenu. Čak su gosti u tom periodu igre u nekoliko navrata imali minimalnu prednost, ali se na odmor otišlo sa prednošću Borca, 12:10. Tek u drugih 30 minuta razigrali su se „crveno-plavi“ koji su na kraju, više nego zasluženo, došli do još jednog prvenstvenog slavlja.

U večerašnjem meču u redovima Banjalučana posebno se istakao golman Damir Efendić koji je sakupio 21 odbranu. Od ostalih igrača treba izdvojiti Đorđa Ćelića i Danijela Vukičevića koji su postigli po šest pogodaka i bili su najeefikasniji u pobjedničkom sastavu.

U narednom kolu rukometaši Borca igraju u Sarajevu protiv Bosne.