PREMIJER LIGA BiH: Kajkut srušio Vitez

421

Fudbaleri Krupe pobijedili su pred svojim navijačima Vitez sa 2:0, u meču 11. kola Premijer lige BiH. Posljednje pojačanje tima iz Krupe na Vrbasu oba gola je postigao iz opravdano dosuđenih penala. Prvi put precizan sa 11 metara bio je u 34. minutu, a četiri minuta kasnije ponovo je bio neumoljiv sa „bijele tačke“. Od toga 38. minuta gosti su ostali sa bez Hrvoja Barišića koji je dobio crveni karton nakon što je kao posljednji igrač napravio prekršaj nad mladim i sve boljim Nikolom Dujakovićem.

Radnik je u Bijeljini doživio poraz od Željezničara (1:2). Sarajlije su povele u 47. minutu, i to, nakon velike greške golmana Lučića to je iskoristio Križam za 0:1. Deset minuta kasnije poslije prekršaja M. Stevanovića nad Ostojićem u kaznenom prostoru „plavih“, sudija Darko Obradović je pokazao na penal kojeg je Marko Obradović pretvorio u 1:1. Minut prije kraja Blagojević je uputio idealan centaršut sa desne strane, pred golom Bijeljinaca najbolje se snašao „rezervista“ Nikolić za pobjedu Željezničara od 2:1.

Ostali rezultati: Metalleghe – Zrinjski 0:4, Sarajevo – Sloboda 1:1, Olimpik – Široki Brijeg 3:1, Mladost – Čelik 1:0.

Na tabeli vodi Zrinjski sa 26 bodova, druga je Krupa, treči Radnik, četvrto Sarajevo i peta Mladost sa po 18 bodova.