Liga šampiona – Lijepo, ljepše, Barsa

535

Sigurno je da nema osobe koja prije meča nije mislila da ovo ne samo da će biti derbi ovog kola Lige šampiona, nego i sukob titana. Ipak, Pep Gvardiola i Mančester Siti su bili samo nijemi posmatrači nove simultanke spektakularnog Argentinca Lea Mesija i njegove Barselone.

Argentinac je majstorijom u 17. minutu najavio svoje blistavo veče i poslije toga je sve bilo pod kontrolom Barse.
Blaugrana je u nastavku čuvala vođstvo, Siti imao šansu za izjednačenje preko Stonsa i sa minimalnim vođstvom Katalonaca se otišlo na odmor. Ali i sa problemima za LuisEnrikea koji je tokom prvog poluvremena zbog povreda morao da mijenja Albu i Pikea.

Prelomni momenat meča se desio u 53. minutu. Klaudio Bravo je na košmaran način završio povratnički meč na Kamp Nou. Istrčao je van šesanesterca da presiječe loptu, ali je ona završila kod Suareza čiji šut je Bravo namjerno zaustavio rukama na 20 metara i zaradio je isključenje. Umjesto njega je ušao Kabaljero, ali ni njegova mreža nije ostala pošeteđenja terora Lea Mesija. U 60. minutu je Argentinac hirurški precizno sa ivice kaznenog prostora savladao iskusnog zemljaka. U 69. minutu je već bilo 3:0. I opetMesi! Suarez ga je nesebično poslužio za het-trik.

Mogao je  Mesi i do četvrtog gola, ali je poštedio Siti. Slalomom kroz odbranu Građana je iznudio penal i prepustio Nejmaru da ga izvede, ali Kabaljero odbranio Brazilcu. Ipak, samo dva minuta kasnije, Nejmar je uspio da se upiše i postavi konačnih 4:0.

U ovoj grupi Menhengladbah se pobjedom od 2:0 u Glazgovu nad Seltikom vratio u igru i ima bod manje od Građana.

Borusija je dominirala u prvom poluvremenu, ali je Seltik uspio da sačuva mrežu. Sve do 57. minuta kada je uslijedila prva velika greška Turea, a Han lukavo proigrao Štindla za vođstvo Menša. Han je u 77. minutu ovjerio pobjedu gostiju, a opet je katastrofalan potez Turea prethodio pogotku.

U grupi A Arsenal je na čelu sa Mesutom Ozilom na proste faktore rastavio Ludogorec. Sjajna igra njemačkog plejmejkera omogućila je topdžijama da postignu čak šest golova od čega je Ozil postigao tri, a po jedan su dodali Sančez, Volkot i Čemblejn.

U drugom meču ove grupe Pari Sen Žermen je bio siguran protiv Bazela. Švicarce je načeo Di Marija, da bi golovima Moure i Kavanija sveci slavili sa 3:0.

Očekivane pobjede ostvarili su Bajern i Atletiko Madrid u grupi D. Bavarci su rutinski savladali PSV rezultatom 4:1, a golove su postigli Miler, Kimih, Levandovski I Roben, dok je počasni pogodak za goste bio djelo Narsinga.

A Atletiko Madrid po starom. Sigurna pobjeda od 1:0, klasična Simeonovska. Gol odluke postigao je Janik Karasko u 61.minutu.

Prvi poraz kod kuće u istoriji Lige šampiona doživio je Napoli. Oni su u okviru grupe B poraženi na svom terenu od Bešiktaša sa 3:2. Za goste iz Turske dva puta je pogađao Abubakar te Koreja, dok su za Napoli bili strijelci Mertens i Gabijadini. U drugom meču ove grupe Benfika je bila sigurna protiv DInama u Kijevu. Golovima Salvija i Servija portugalci su došli do novih bodova u Ligi šampiona.