LIGA ŠAMPIONA: Favoriti po planu

618

Fudbaleri Real Madrida i Borusije iz Dortmunda zabilježili su pobjede u mečevima 3. kola Lige šampiona. U okviru F grupe aktuleni šampion Evrope večeras je na stadionu „Santijago Bernabeu“ savladao Legiju sa više nego ubjedljivih 5:1.

Iako su gosti iz Poljske bolje otvorili utakmicu u kojoj su propustili dvije dobre prilike, prvi su u vođstvo došli domaći. Igrao se 16. minut kada je Bejl iskosa sa desne strane šutirao i pogodio mrežu Malaža. Četiri minuta kasnije Benzema je sa lijeve strane odigrao povratnu loptu za Marsela. Brazilac je potom uputio udarac, lopta je udarila u nogu Jodlovica i završila u mreži, 2:0. Već u 22. Minutu bilo je 2:1. Danilo je u kaznenom prostoru oborio Radovića, a sudija je bez razmišljanja pokazao na penal. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je dojučerašnji fudbaler Partizana koji je poslije 21 godine postigao pogodak za Legiju u Ligi šampiona. Osam minuta prije odlaska na odmor „kraljevi“ su preko Asensia postigli i trećei pogodak. Akciju je počeo Danilo, da bi Ronaldo nesebično proigrao mladog napadača Reala. Real je u nastavku susreta do četvrtog gola došao u 68. minutu. Morata je sa lijeve strane idelano centrirao, a Vaskez je loptu smjesti na pravo mjesto, 4:1. Pet minuta prije kraja Morata je na asistenciju Ronalda povisio na konačnih 5:1.

Borusije iz Dortmunda pobjednički se vratila iz Lisabona. Već poslije prvog poluvremena vodili su sa 2:0. Prvi pogodak djelo je Obamejanga koji je u 10. minutu natjerao Patrisija da loptu izvadi iz mreže. Na samom isteku prvog diejla igre „milioneri“ su preko mladog i talentovanog Vejgla došli do velike prednosti. Domaći su golom Cezara u 67. minutu uspjeli samo da ublaže poraz.

Plasman – Grupa F: Borusija 7, Real Madrid 7, Sporting 3, Legija 0 bodova.

Zanimljvu utakmicu odigrali su u H grupi Lion i Juventus. Francuzi su u 35. minutu imali penal, ali je udarac Lakazeta odbranio Bufon. Golman gostiju je u 75. minutu na čudesan način sa svega tri metra spriječio Tolisa da se upiše u strijelce. Već u sljedećem napadu, iako sa igračem manje, Kvadrado je matirao Lopeza za 0:1. U drugom susretu ove grupe Sevilja je u Zagrebu golom Nasrija u 37. minutu dobila Dinamo sa 1:0.

Plasman – Grupa H: Juventus 7, Sevilja 7, Lion 3, Dinamo 0.

Ostali rezultati:

Grupa E: Bajer Leverkuzen – Totenhem 0:0, CSKA – Monako 1:1 (Traore 34. – Silva 87.).

Plasman: Monako 5, Totenhem 4, Bajer Leverkuzen 3, CSKA 2.

Grupa G: Klub Briž – Porto 1:2 (Vosen 12. – Lajun 68, Silva 90,penal), Lester – Kopenhagen 1:0 (Marez 40.).

Plasman: Lester 9, Kopenhagen 4, Porto 4, Klub Briž 0.

Sutra se igraju utakmice 3. kola u grupama A, B, C i D.