KK PARTIZAN: Kockali se i – dobili!

561

Košarkaši Partizana pobijedili su Ludvisburg 65:64 u prvom kolu FIBA Lige šampiona. Do trijumfa došli su u triler završnici. Na 12 sekundi prije kraja domaći su vodili sa 64:63 i imali su dva slobodna bacanja koja nisu realizovali. Stefan Birčević je uhvatio loptu koju je proslijedio do Vilijama Hečera. Svi su mislili da će Amerikanac šutirati, ali je on odigrao do Branislava Ratkovice koji se nalazio na šutu za tri poena. Ratkovica je potom u reketu uposlio Birčevića koji je pogodio za veliku pobjedu.

Početak utakmice pripao je domaćem timu koji je vrlo brzo došao do 13:2. Tada „crno-belima“ ništa nije polazilo za rukom, ali su na sreću sredili redove i prvu četvrtinu su dobili sa 18:16. I u drugom periodu igre Beograđani su imali dosta oscilacija, od prednosti od osam poena razlike i na poluvriejme su otišli sa vođstvom od 32:30. Partizan se raspucao u trećoj četvrtini u kojoj je vodio sa 44:32 i već tada su nagovjestili da mogu doći do konačne pobjede.

U preostalih deset minuta imao je predstavnik Srbije u ovom takmičenju i prednost od pet razlike, ali su domaći uspjeli da preokrenu i uvedu meč u potpunu neizvjesnotl. U tim trenucima „crno-beli“ su se malo kockali, ali su na kraju imali i malo sreće te su stigli do zasluženog slavlja.