KK IGOKEA: Robinson presudio Olimpiji

639

Košarkaši Igokee teškom mukom savladali su Union Olimpiju 73:72 u utakmici trećeg kola ABA lige. Ovo je ujedno bio prvi trijumf šampiona BiH pred svojim navijačima, s obzriom da su na premijeriizugibili do Cibone dok su u prošloj rundi pobijedili u gostima Karpoš Sokole.

Bila je ovo dosta tvrda i neizvjesna utakmica. Tako je nakon prvih deset minuta domaći sastav imao prednost od 20:19, da bi na odmor otišao sa „plus tri“, 38:35. Aleksandrovčani su bolje počeli treću četvrtinu i čak su u jednom trenutku vodili sa sedam poena razlike, 47:40 i mnogi su tada pomislili da je sve gotovo. A onda je uslijedio nagli pad u igri, to su Ljubljančai znalački iskoristili i posljednjih deset minuta dočekali su sa minimalnim vođstvom, 54:53.

Na nešto manje od dvije i po minute prije kraja Danilo Šibalić je trojkom preokrenuo rezultat u korist Igokee, 65:64 da bi potom gosti napravili grešku u napadu i omogućili rivalu da ostavri i veću prednost. Tako se na liniji slobodnih bacanja našao Vuk Radivojević koji je oba pogodio za 67:64, a zatim je uspješan bio i Draško Albijanić za 69:64. Na drugoj strani Janković je uzvratio sa pet vezanih poena za izjednačenje, 69:69. Potom je Robinson donio prednost Igokei od 71:69, a u narednom napadu izjednačio je Hrovat koji je poodio i dodatno bacanje za vođstvo „zmajčeki“ od 72:71.

Posljednjih 16 sekundi bilo je na semaforu kada su napad imali igrači trenera Dragana Bajića. Poslije dva neuspjela pokušaja Robinsona na njemu je napravljena lična greška te je morao na liniji slobodnih bacanja koja je iskoristio za 73:72. Džeferson na drugoj strani nije pogodio za tri poena te je na kraju slavio domaći sastav.