KK CRVENA ZVEZDA: Cedevita na eks

755

Košarkašima Crvene zvezde prijala je Cedevita! „Crveno-beli“ su slavili večeras protiv rivala iz Zagreba sa 88:64 u utakmici drugog kola ABA lige. Na ovaj način su Beograđani stigli do druge pobjede dok je njihov rival zabilježio i drugi poraz u tekućoj sezoni, nakon što su na premijeri izugbili od Budućnosti iz Podgorice.

Izabranici trenera Dejana Radonjića prvih deset minuta dobili su sa 15:7 dok su gosti igrali nešto bolje u drugom periodu kojeg su dobili sa 25:23 te je Zvezda otišla na odmor sa šest poena razlike, 38:32. Domaći su se raspucali u narednih deset minuta u kojima su riješili pitanje pobjednika i u posljednju četvrtinu ušli su sa „plus 22“ – 66:44. Ništa se bitnije nije promjenilo u posljednjih deset minuta i na kraju su „crveno-beli“ slavili sa zasluženih 88:64.

U pobjedničkom timu Marko Simović je ubacio 16 poena, a u poraženom najefikasniji je bio Džanan Mu sa 12 pogodaka.