FUDBAL: Šou Levandovskog

650

Robert Levandovski obilježio je fudbalsko veče kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo koje će se 2018. godine održati u Rusiji. Napadač Poljske ostvario je het-trik u trijumfu u derbiju protiv Danske, 3:2 u drugom kolu grupe E. Prvi pogodak postigao je u 26. minutu, drugi put je golmana rivala matirao u 36, a treći u 48. minutu.

I četvrti gol na utakmici je djelo poljskog reprezentativca Kamila Glika koji je savladao sopstvenog čuvara mreže za 3:1. Igrao se 69. minut kada je Jusuf Poulsen smanjio na 3:2 i doveo ovaj meč u potpunu neizvjesnost.

Odigrano ranije: Crna Gora – Kazahstan 5:0, Jermenija – Rumunija 0:5.

Poslije dva odigrana kola na tabeli vode Crna Gora, Rumunija i Poljska sa po četiri osvojena boda.

Fudbaleri Njemačke su u derbiju grupe C deklasirali reprezentaciju Češke sa 3:0. Strijelci su bili Tomas Miler u 13. i 65. te Toni Kros u 49. minutu.  U drugom susretu Sjeverna Irska je bila uspješnija od odgovarajuće selekcije San Marina 4:0 (Stiven Dejvis 26, Kajl Lafeti 79,90, Džejmi Vard 86). Ranije odigran duel: Azerbejdžan – Norveška 1:0.

Na tabeli vode Njemačka i Azerbejdžan sa po šest osvojenih bodova.

Kada je u pitanju grupa F odigrana su sva tri meča: Škotska – Litvanija 1:1 (Džejms McArtur 89. – Fjodor Černič 59), Slovenija – Slovačka 1:0 (Rok Kronaveter 74), a nešto ranije Engleska – Malta 2:0.

Tabela: Engleska 6 bodova, Škotska 4, Slovenija 4 boda…

Kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo nastavljaju se sutra kada su na programu utakmice u grupama D, G i I. Od mečeva izdvajamo okršaj iz D grupe, Srbija – Austrija, a koji se igra u Beogradu na stadionu „Rajko Mitić“ sa početkom od 20.45 časova.