FUDBAL: Silni Rumuni

815

Fudbalska reprezentacija Rumunije zabilježila je uvjerljivu gostujuću pobjedu protiv Jermenije sa 5:0, u utakmici drugog kola grupe E kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo koje će se 2018. godine održati u Rusiji. Već poslije prvih 29. minuta bilo je 4:0 (Stanku 4, i 29, Popa 10, Marin 12) i već tada je bilo riješeno pitanje pobjednika. Peti pogodak u ovom kvalifikacionom okršaju postigao je Aleksander Čipciju u 59. minutu.

Važnu pobjedu u ovoj istoj takmičarskoj grupi zabilježila je i selekcija Crne Gore koja je sa 5:0 dobila Kazahstan (Tomašević 24, Vukčević 59, Jovetić 64, Bećiraj 73, Savić 78). Večeras još igraju Poljska – Danska.

Poslije dva nepotpuna odigrana kola na tabeli vode Crna Gora i Rumunija sa po pet osvojenih bodova.

U grupi C odigran je samo jedan susret drugog kola. Pomalo iznenađujuće reprezentacija Azerbejdžana (selektor Robert Prosinečki) pobijedila je sa minimalnih 1:0 Norvešku. Trenutak odluke dogodio se  još u 11. minutu prvog poluvremena kada je Maksim Medvedev matirao protivničkog čuvara mreže za vrlo važan trijumf. Sa ova tri boda Azerbejdžan je prvi na tabeli sa svih šest bodova.

Večeras još igraju: Njemačka – Češka i Sjeverna Irska – San Marino.

I u grupi F je odigran jedan meč. Engleska je bez većih problema pobijedila Maltu sa 2:0 (Staridž 29, Ali 38). Englezi su lideri ove grupe sa maksimalnih šest bodova.

Večeras se još sastaju: Škotska – Litvanija, Slovenija – Slovačka.