FK RADNIK: Od 0:1 do 3:1

473

Fudbaleri Radnika pobijedili su Krupu sa 3:1 u derbiju 14. kola Premijer lige BiH. Ovim trijumfom Bijeljinci su od svog rivala preuzeli drugo mjesto na tabeli sa 25 bodova, dok je ekipa iz Krupe na Vrbasu prekinula seriju od pet utakmica bez poraza i sada je treća sa 24 osvojena boda.

Gosti su poveli u 43. minutu kada je nakon prizemnog centaršuta Milutinovića sa desne strane loptu u mrežu sproveo Kajkut. Na samom isteku prvog poluvremena Martinović je svom timu donio poravnanje rezultata, 1:1. Preokret je uslijedio u 75. minutu ovog srpskog obračuna. Ostojić je sa lijeve strane idealno centrirao, „rezervista“ Simeunović je pobjegao čuvarima i glavom savladao golmana Kutića za 2:1.Četiri minuta prije kraja Đurić je oduzeo loptu neopreznom Milutinoviću i potom je lako savladao čuvara mreže gostiju za konačan rasplet ovog prvenstvenog duela, 3:1.

Kod 0:0 stopostotnu priliku imali su igrači iz Krupe na Vrbasu. Bilo je to u 30. minutu kada je Jašarević ubacio loptu u kazeni prostor Bijeljinaca. Veliku grešku napravio je Jakovljević, loptu je prihvatio Ljubenović ali je golman Lučič sačuvao mrežu.

Ostali rezultati danas odigranih utakmica 14. kola: Metalege – Mladost DK 2:0, Vitez – Sloboda 0:0, Olimpik – Zrinjski 0:5. Sutra igraju: Sarajevo – Čelik (13), Široki Brijeg – Željezničar (16.30).

Tabela: Zrinjski 33, Radnik 25, Krupa 24…