EVROLIGA: Povratak „kralja“

547

Košarkaši Real Madrida slavili su u gostima protiv Milana sa 101:90 u meču 4. kola Evrolige. Na ovaj način popularni „kraljevi“ vratili su se na pobjednički put, naon što su u prošloj rundi poraženi pred svojim navijačima od Baskonije (87:91).

Madriđani su poslije prvog poluvremna vodili sa 11 poena razlike, 52:41. Preostale dvije četvrtine gosti iz Španije su odigrali onoliko koliko im je trebalo kako bi sačuvali sigurno vođstvo i na kraju se zasluženo došli do trijumfa.

Ubjedljivu pobjedu zabilježili su i košarkaši CSKA. Moskovljani su u ruskom okršaju dobili Uniks iz Kazanja sa više nego ubjedljivih 98:80. U pobjedničkom sastavu zapaženu rolnu imao je Miloš Teodosić koji je ubacio 16 poena i dao je veliki doprinos četvrtom uzastopnom trijumfu.

Ostali rezultati večeras odigranih utakmica: Darušufaka – Anadolu Efes 79:84 i Baskonija – Olimpijakos 90:85.

Sutra igraju: Galatasaraj – Fenerbahče (19), Žalgiris – Makabi Tel Aviv (19), Panatinaikos – Crvena zvezda (20.15), Barselona – Bamberg (21 čas).