ABA LIGA: Derbi Partizanu

552

Derbi susret trećeg kola ABA lige između košarkaša Partizana i Cibone pripao je „crno-belima“ koji su pobijedili sa 87:81. Tokom cijelog susreta domaći su bili bolji protivnik te su na kraju došli i do trećeg trijumfa iz isto toliko utakmica dok je ovo Zagrebčanima bio prvi poraz u tekućoj sezoni.

Košarkaši Partizan dominirali su posebno u prve tri četvrtine i tada su vodili sa velikih 13 poena razlike, 70:57. Tek u posljednjih deset minuta malo su se trgli „cibosi“ koji su taj period igre dobili sa 24:17. Međutim, to je sve što su uspjeli da učine, i onda ne čudi što su „crno-beli“ poslije 40 minuta došli do izuzetno vrijedne pobjede.

Zanimljivo je spomenuti kako će oba večerašnja rivala u narednom kolu gostovati u Makedoniji. Tako će Partizan igrati sa ekipom Karpoš Sokoli dok će Cibona na megdan sastavu MZT Skoplje.