ABA LIGA: Cedevita ponizila Zadar

569

Košarkaši Cedevite potpuno su ponizili Zadar kojeg su deklasirali sa 120:62, u posljednjoj utakmici 3. kola ABA lige. Sve je bilo riješeno poslije prve četvrtine koju su domaći dobili sa 30:17, a kada je na poluvremenu na semaforu pisalo 61:27 sve je potpuno bilo jasno. Tada se samo postavljalo pitanje sa koliko će poena razlike Zagrebački sastav slaviti u večerašnjem okršaju sa drugim hrvatskim predstavnikom u ovom regionalnom takmičenju.

U u trećem periodu igre dominirali su igrači Cedevite koji su i ovu dionicu riješili u svoju korist, 25:18 za ukupnih i nevjerovatnih 86:45. Zagrebčani su bili silni i u posljednjoj četvrtini u kojoj su samo dokosurili nemoćnog protivnika za konačanih 120:62.

Poslije tri odigrana kola na tabeli vode Crvena zvezda, Partizan i Budućnost sa maksimalnih šest bodova.

Sutra se igraju četiri utakmice 4. kola u kojima se sastaju: Crvena zvezda – Mega Leks, Union Olimpija – Mornar, Budućnost – Krka i MZT Skoplje – Cibona. Dan kasnije igraće: Karpoš Sokoli – Partizan i FMP – Igokea.