SEHA LIGA: Vardaru gradski derbi

686

Rukometaši Vardara iz Skoplja pobijedili su kao gosti gradskog rivala Metalurg sa 25:24, u okviru prvog kola Seha Gasprom lige. Derbi je prošao u dosta zanimljivoj i do kraja neizvjesnoj utakmici u kojoj je pobjednik riješen u samoj završnici kada je Aleks Dušebajev pogodio za konačan rasplet ovog okršaja.

Tokom većeg dijela susreta Vardar je bio u vođstvu, a u nekoliko navarata i sa četiri gola razlike. Posljednji put se to desilo u 24. minutu kada je Mijailo Marsenić pogodio za 24:20. Međutim, domaći rukometaši se ni tada nisu predali te su na dva minuta prije kraja golom Filipa Taleskog došli su do izjednačenja, 24:24. Ipak, nisu uspjeli da ostanu neporaženi, s obzriom da je Dušebajev postigao pobjedonsoni pogodak i on je sa sedam golova bio najefikasniji u Vardaru dok je jedan manje dao Timur Dibirov. Kod Metalurga Taleski i Nemanja Mladenović postigli su po pet pogodaka.

Sutra se igraju dve meča u ovom regionalnom takmičenju. Od 17.30 časova sastaju se Gorenje Velenje – Celje Pivovarna Laško i Meškov – Izviđač (19 časova).