LIGA ŠAMPIONA: Real ispustio pobjedu

814

Fudbaleri Borusije remizirali su sa Real Madridom (2:2) u utakmici drugog kola, Grupe F, Lige šampiona koja je večeras odigrana u Dortmundu.

Gosti su prvi zaprijetili u ovom susretu. Igrao se 2. minut kada Ronaldo iz „slobodnjaka“ nije uspio da se upiše u strijelce, ili bolje rečeno njegov pokušaj je sjajno odbranio golman Buerki. Dva minuta kasnije slična situacija se desila na drugoj strani. Ginter je šutirao iz slobodnog udarca, ali je Navas krajnjim naporom spriječio da lopta završi u mreži.

A, onda u 17. minutu gosti iz Madrida su stekli prednost. Akciju na lijevoj strani pokrenuo je Benzema koji je proigrao Krosa, ovaj je dodao loptu Rodrigezu da bi na kraju Bejl petom uposlio Ronalda kome nije bilo teško da savlada nemoćnog golmana „milionera“ za 0:1. Veliku priliku za izjednačenje domaći su imali u 25. minutu. Obamejang je na desnoj strani uposlio Dembela koji iz idealne pozicije nije uspio da postigne gol. Dva minuta prije odlaska na odmor došlo je do pravnanja rezultata. Gerero je šutirao iz slobodnog udarca, Navas je slabo izboksovao loptu koja je pogodila u leđa Varana, a na samoj gol liniji Obamejang je samo potvrdio pogodak, 1:1.

Mogao je Ronaldo u 61. minutu do novog gola, ali je poslije centaršuta Ramosa slabo loptu zahvatio glavom te je na taj način propuštena velika šansa. Osam minuta kasnije po drugi put se zatresla mreža domaćeg sastava. Kros je nakon kornera sa lijeve strane proigrao Ronalda čiji je centaršut zahvatio Benzema, lopta je pogodila prečku i stativu da bi Varan iz neposredne blizine pogodio za 1:2. Već u sljedećem napadu Borusija je mogla ekspresno do izjednačenja, ali je odličan udarac Gerera golman Navas skrenuo u korner. Popularni „milioneri“ su do remija stigli u 87. minutu, i to najviše zahvaljujući dvojici „rezervista“. Pulišić je sa desne strane centrirao, a mrežu je pogodio Širle za veliko slavlje domaćih fudbalera i navijača.

U drugoj utakmici ove grupe Sporting je u Lisabonu savladao varšavsku Legiju sa 2:0.

Nakon dva odigrana kola vode Borusija i Real Madrid sa po 4 boda, Sporting ima 3, Legija 0 bodova.