KOŠARKA: Minimalac Igokee

800

Košarkaši Igokee pobijedili su večeras ekipu Mornara sa 71:69, u prvoj kvalifikacionoj utakmici za plasman u grupnu fazu takmičenja Lige šampiona. Bio je to zanimljiv i do samog kraja neizvjestan susret u kojem su nijanse odličile konačnog pobjednika.

Domaći su na odmor otišli sa prednošću od tri poena razlike, 43:40. Međutim, u nastavku ovog duela gosti iz Crne Gore zaigrali su nešto bolje te su u posljednjih deset minuta ušli sa vođstvom od pet poena viška, 61:56 i činilo se da će slaviti u ovom okršaju.

Izabranici trenera Dragana Bajića nisu se predali, uspjeli su da naprave preokret i da dođu do trijumfa, 71:69. Najefikasniji u domaćem timu bio je Strahinja Micović sa 25 poena, a dva manje kod gostiju dao je Amerikanac Antabja Voler.

Revanš susret igra se u četvrtak, 29.septembra u Baru.